NARODOWE CZYTANIE w ŚRODKU POLSKI

Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku i Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku to organizatorzy akcji Narodowego Czytania w Piątku, która odbyła się w poniedziałek 5 września 2016 r. Ze względu na warunki atmosferyczne akcja Narodowego Czytania w Geometrycznym Środku Polski przeniesiona została do sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Wzięli w niej udział: uczniowie Szkoły Podstawowej Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku z opiekunami, uczniowie Gimnazjum im. prof. S. Pieńkowskiego w Piątku również
z opiekunami, uczniowie ZSMR z Panią Dyrektor Lucyną Urbanek, czytelnicy i użytkownicy Biblioteki, Panie z DKK przy GBP w Piątku. Po oficjalnym powitaniu pierwszy fragment powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis" odczytał Wójt Gminy Piątek - p. Krzysztof Lisiecki. Akcję „Narodowe Czytanie” w 2012 r. zainicjował Prezydent RP Bronisław Komorowski. Projekt ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacnianie poczucia narodowej i kulturowej wspólnoty poprzez publiczna lekturę klasyki polskiej literatury. W Piątku "Quo Vadis: czytali: Krzysztof Lisiecki - Wójt Gminy Piątek, Damian Urbanek - przyjaciel Biblioteki, Krystyna Grabowska - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Regina Bednarek - nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Maria Tomalak - bibliotekarz Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Arleta Osiecka - nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Maria Stępniak - nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Paulina Kaźmierczak - uczennica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Martyna Kowalska - uczennica Gimnazjum im. prof. S. Pieńkowskiego w Piątku, Jolanta Olczak - członkini Dyskusyjnego Klubu Książki, Marianna Urbanek - wieloletnia czytelniczka GBP w Piątku, Agnieszka i Krzysztof Wójcikowie - nauczyciele ZSMR w Piątku. Dziękuję.