CZYTAM SOBIE w BIBLIOTECE

„CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE” to akcja promocji czytelnictwa skierowana do dzieci, realizowana przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo Egmont Polska. Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku przystąpiła do akcji „Czytam sobie w bibliotece” jako jedna z 900 bibliotek w Polsce. Otrzymała od organizatorów pakiet edukacyjny, w którym znalazły się m.in. książki z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont. Jest to unikalna na rynku seria książek dla dzieci wspierająca naukę samodzielnego czytania na 3 poziomach umiejętności dziecka. Książki powstały zgodnie z zaleceniami metodyków. Autorami tych wciągających, śmiesznych historii są wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji, a wszystko zapisano dużą czcionką na przyjaznym dla oka papierze. Nasze zajęcia-warsztaty odbyły się 17 listopada, z dziećmi klasy II A ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, każdy z uczestników spotkania otrzymał wizytówkę z imieniem i logo czytam sobie . Dzieci z pomocą Pani Wychowawczyni Małgorzaty Tomczyk w całości przeczytały książkę „Maja na tropie jaja” po czym opowiadały na pytania CZYTAM SOBIE I ROZUMIEM. Następnie przeszliśmy z lokalu biblioteki na salę konferencyjną Urzędu Gminy i tam zaczęły się zajęcia praktyczne w grupach. Każda grupa miała za zadanie, wykorzystując przygotowane przez opiekunów tego projektu podróżnicze gadżety, pocztówki, mapy, globus, przewodniki, sprzęty turystyczne i książki poszerzały wiedzę na temat podróży i podróżowania. Mali entuzjaści wypraw spakowali przez siebie wykonane czarodziejskie walizki z akcesoriami niezbędnymi w podróży, zadeklarowali czego należy unikać, aby bezpiecznie podróżować i jak należy się zachowywać, pokolorowały ilustrację głównego bohatera książki – złotego jaja, w przerwie były zabawy i oczywiście coś słodkiego dla podróżujących. Na końcu dzieci otrzymały dyplomy, naklejki oraz zakładki do książek. Po tych zajęciach jesteśmy przekonani, że czytanie może być miłe, przyjemne i pouczające.